Ja trochu inak...Keď mám svoj deň alebo čo človek dokáže

List Ofélii

Publikované 02.05.2015 v 12:45 v kategórii Listy slávnych, prečítané: 194x

Drahá Ofélia,

 tak dlho myslím iba na jednu vec. Tak dávno to je, keď som Vás prvýkrát uzrel. Vaša krása a múdrosť ma nesmierne oslnili. Tento list Vám síce píšem, ale neviem, či Vám ho mám dať. Dožijem sa vôbec toho, že Vás budem držať v náručí?
  Moja najdrahšia, ospravedlňujem sa za ten výstup so šperkami, ale bál som sa. Bál som sa o Vašu bezpečnosť. Viete, môj strýko ma nechal sledovať. Nechcel som, aby sa Vám niečo stalo. Nechel som, aby vedeli o našom vzťahu, lebo by to mohli zneižiť proti mne. Ofélia, moja najdrahšia, milujem Vás z celého srdca. Opakujem: milujem Vás. Vrúcne, až mi puká srdce, keďže zatiaľ nemôžem byť s Vami. Musím najprv pomstiť svojho zosnulého otca, ktorého zavraždil môj strýko a zašiel až tak ďaleko, že sa oženil s mojou matkou. Rozhodol som sa, že Vám tento list teda pošlem po sluhovi, ale tajne. Môj strýko sa nesmie dozvedieť, že prechovávam k Vám nejaké city. Dokonca nesmie zistiť, že Vy ku mne niečo cítite. Preto bude najlepšie, ak sa uchýlite do kláštora, a tam na mňa počkáte, pokiaľ si po Vás neprídem. Drahá moja, moja najľúbeznejšia, naozaj sa hlboko ospravedlňujem za spôsobenú situáciu. Keby som mohol, hneď Vás požiadam o ruku, a ak by ste súhlasili, ponáhľal by som sa s Va mi do najbližšieho kostola alebo kaplnky a zosobášil sa  s Vami. Chcel by som prežiť s Vami zvašok mojich dní. Počkajte na mňa, drahá Ofélia, počkajte, milovaná, lebo Vás nesmierne milujem. Milujem Vás viac ako svoj život, svoje kráľovstvo, ktoré mi právom patrí. Ani tie šperky dostatočne nevystihnú hodnotu mojej lásky k Vám, ani Vašu krásu a farbu Vašich očí.
  Najdrahšia Ofélia, naozaj mi zviera srdce, keď si pomyslím, že Vás musím opustiť a odísť do Anglicka. Najradšej by som zostal s Vami, mal rodinu a nedbal na okolitý svet. Zostal by som s Vami až do konca mojich dní, do konca sveta. Ale nedá sa to zmeniť. Ofélia, skryte sa do kláštora a čakajte na mňa. Budete mi veľmi chýbať, naozaj nerád Vás opúšťam. Vrátim sa, čo najskôr, drahá, najmilovanejšia, najľúbeznejšia. Milujem Vás vrúcne, až mi puká srdce.

  S najvrúcnejším pozdravom a milujúcim srdcom
                                                                                   Tvoj Hamlet