Ja trochu inak...Keď mám svoj deň alebo čo človek dokáže

Potrebujeme Boha

Publikované 16.05.2014 v 00:22 v kategórii Úvahy, prečítané: 260x

Sme bezbranní ľudia, ktorí potrebujú pomoc od niekoho silnejšieho, potrebujú chváliť a ospevovať niekoho, kto bude pre nich vzorom, istotou a pevnou skalou, na koho sa môžu spoľahnúť, kto ich nikdy nezradí, nesklame, ale bude pri nich v každom čase, na každom mieste, v každom počasí, nálade, situácii a bude sa o nich starať... A tým niekým je Ježiš, ktorý za nich zomrel, ktorý im ukázal Otca a miluje ich bezpodmienečnou láskou, ukazuje im cestu k Sebe, dáva im svojho Ducha, ale hlavne je ich priateľom navždy, ich nekonečným súrodencom, rodičom, On vás nikdy nesklame, On vie len odpúštať a milovať :) Aké jednoduché. Stačí sa Mu odovzdať, veriť v Neho, dávať mu svoje starosti, slabosti, choroby, všetko, čo máme - našu rodinu, priateľov aj našu budúcnosť!!! On sa o všetko postará, stačí len uveriť tomu, že to dokáže. Modlite sa k Nemu, len sa s Ním rozprávajte, On vás počúva stále, dakujte Mu, chválte Ho... 'Proste a dostanete, žiadajte a dá sa vám...' On hlása len lásku, On netrestá, je milosrdný a milostivý. Ked sa nesplní vaša žiadosť hned, nestrácajte trpezlivosť, možno príde niečo lepšie. :) Ked ho poprosíte o hocijakú vec, Boh vám môže odpovedať 3 spôsobmi: ÁNO a dá vám to, NIE a dá niečo lepšie alebo POČKAJ a dá to neskôr a možno niečo úplne dokonalé. Ale VY musíte urobiť prvý krok a začať si s Ním budovať vzťah. Uvidíte, je to úžasné. ;)

Komentáre

Celkom 11 kometárov

 • atheos 16.05.2014 v 13:02 Toľko naivných táranín na jednom mieste som už dávno neregistroval.Mali by ste v noci spať a nepísať hlúposti po internete.Viera a náboženstvo tu síce budú možno do nekonečna,lebo stavajú na ľudskej hlúposti a primitivite a tie sú nekonečné.Nikdy nikto žiadneho boha nevidel,nepočul,necítil a ak áno,tak sa mu to snívalo alebo halucinoval.Myslím,že by sa mali zakázať blogy,ktoré oblbujú národ,ten je aj tak už dosť blbý aj bez podobných tirád.


 • undefined 16.05.2014 v 15:16 A vy veríte vôbec? Možno si myslíte, že kresťania sú len nejaká daľšia sekta. A to, čo som napísala, je pravda, no len vy ste na to ešte neprišli. Boha naozaj nikto nikdy nevidel, ale to ešte neznamená, že neexistuje.


 • atheos 15.06.2014 v 16:59 A vy odkiaľ tak vierohodne a sebaisto viete,že nejaký boh existuje? Vy si len myslíte,že niečo ako boh alebo podobné existuje,lebo vám to v detstve natlačili do hlavičky a zostalo vám to na večné veky,lebo ako 99% veriacich,nie ste vývoja schopná,neprijímate nič nové,nepripúšťate,že to môže byť úplne ináč,než vás to rodičia naučili.Máte strach zo zatratenia z pekla,mučenia,tak radšej popriete zdravý rozum,ignorujete vedu a dôkazy,ktoré nad slnko jasnejšie preukázali,že človek nebol stvorený,ale vyvinutý,že vlastne je súčasťou živočíšnej ríše,zatiaľ na jej najvyššom stupni. Skúste sa aspoň raz zbaviť naučených dogiem a prečítajte si niečo zaujímavejšie ako je biblia,napr. knihu "Pôvod človeka" a možno sa váím v tej tme rozjasní a prestanete hlásať primitívnde nezmysly.


 • Alice White 29.06.2014 v 18:28 Podľa mňa Boh ľudí stvoril, ale použil evolučný vývoj, takže takto sme sa tu ocitli a nehlásam žiadne nezmysly, ale len to, v čo verím. Každý má iný názor na Boha, kresťanstvo a vieru. A musí existovať, lebo nechápem ako niekto, kto sa pozrie pod mikroskop a uvidí štruktúru tých rastlín a baktérií a pod., neverí v Boha. Tento príspevok nemusí byť určený priamo vám, nesnažím sa presvedčiť vás, aby ste prestúpili na kresťanstvo, len vám chcem ukázať môj POHĽAD na Boha.


 • atheos 05.08.2014 v 12:46 Vy sa pozriete pod mikroskop na niečo a vidíte tam Boha? Alebo tam vidíte zložitú štruktúru a myslíte si,že tak zložitú vec nemohol nikto vymyslieť a stvoriť,len Boh? A aký súvis je medzi Bohom a evolúciou.Kreacionisti tvrdia,že žiadna evolúcia,to Boh lúskol prstami,tak robil šesť dní a už to bolo.Ale ja poznám jedného múdreho rusoarméncoameričanoizraelca a ten tvrdí,že bohovia tu pred 5-timi, 6-timi tisícročiami lietali na raketách a všetko,čo o vesmíre vedeli,odovzdali Sumérom. Predstavte si,ako sa po oblohe,teda po vesmíre preháňajú,napr. Boh Murdok,rozdáva ôlohy a rozumy,ale nevie,že zuby si treba umývať zubnou kefkou a čas sa meria hodinami.Úžasné však? Aj vy máte osobnú skúsenosť s Bohom,lebo ak nie,tak ste menejcenná katolíčka.Ak áno,za nič na svete neprezraďte,akú skúsenosť máte,lebo už to nebude zaujímavé. Jeden pán,volá sa Dawkins,tvrdí,že náboženstvo je vedľajším produktom snahy o prežitie.Ja tvrdím,že viera v nadprirodzené je produktom totálnej hlúposti,ktorá existuje len v ľudskej dušičke,vyplašenej a ustráchanej,ktorá sa bojí,že padne do zatratenia a bude sa smažiť v mukách.


 • Alice White 11.09.2014 v 17:13 Podľa mňa človek musí v niečo veriť, aj keď len v sám v seba, ale aj tak je to viera. Viera v to, že dokáže urobiť to, čo chce, čo si zaumieni. Nemusí veriť v Boha, ale keď sa pozrie okolo seba, tak začne rozmýšľať, kde sa to tu vzalo a prišiel teda na to, že musí byť niečo vyššie, väčšie a mocnejšie, čo riadi chod tohto sveta. Preto ľudia veria v Boha, bohov... Síce to niektorí popierajú, ale to len preto, že nechcú byť na niekom závislí.


 • Atheos 23.06.2016 v 16:14 Dobrý deň Alice,úplne náhodou som si znovu prečítal našu predchádzajúcu komunikáciu a žasnem,že ubehli dva roky.Tak ma zaujíma,či vo vývoji vašej osobnosti nastali už nejaké pozitívne zmeny,či ste prijali do svojho srdiečka aj vedu mimo Boha-stvoriteľa?


 • Alice White 03.08.2016 v 19:07 Ja som si čítala niekoľkorát a to, čo som napísala nezmením. Každý človek v niečo verí, aj keď o tom nemusí vedieť.


 • atheos 30.07.2017 v 15:22 Už je to pomaly ďaľší rok,milá Alice od našej poslednej konverz. a tak by ma zaujímalo,či stále veríte?


 • Jméno neřeš 01.08.2017 v 20:29 Atheos - Souhlasím s tebou.


 • Alice White 22.08.2017 v 17:42 Verte si v čo chcete, ja len vravím, že každý človek v niečo verí, či už je to vyššia moc alebo Boh, všetci v niečo veria.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?