Ja trochu inak...Keď mám svoj deň alebo čo človek dokáže

Prečo ľudia klamú?

Publikované 09.03.2017 v 00:34 v kategórii Úvahy, prečítané: 162x

Prečo ľudia vlastné klamú? Chcú niečo skryť/zatajiť? Alebo sa snažia len udržať tajomstvo? Alebo len nechcú povedať pravdu, lebo im príde až príliš strašná/trápna? Prečo klamú? Asi sa boja, že keď povedia pravdu, ľudia a celá spoločnosť ich zavrhne ako ľudskú bytosť. Odvrátia sa od nich a už s nimi nikdy neprehovoria. Alebo sa budú na nich vŕšiť, hanobiť ich, vláčiť ich meno v špine, alebo len ich využívať stále a oni budú radi, že sa o nich niekto zaujíma.
Takto vzniká závislosť na ľuďoch a aj nezamestnanosť. Využívajúci ľudia, keď už nepotrebujú takýchto ľudí, prepustia ich a oni sa sami budú musieť pretĺkať životom. Preto ľudia klamú, aby ich mali všade a všetci radi. Snažia sa vyhovieť všetkým. Zatajujú pravdu, aby ich ľudia neodvrhli a nezistili, čo všetko v minulosti postvárali.
Niekedy ľudia klamú, že nič nevedia, lebo nechcú ublížiť iným a musia zachovať tajomstvom. Ľudia stále klamú, alebo aspoň nehovoria celú pravdu. Zmenia tému, keď príde reč na to, čo nesmú vyzradiť. Preto aj najčastejšie klamú. Môžu vás aj len odbiť, aby ste im dali pokoj a neotravovali ich, dúfajúc, že sa na to už nebudete pýtať. Keď klamú, uhýbajú pohľadom, nepozerajú sa vám priamo do očí, niektorí si žmolia ruky, prestupujú na mieste, ale poviete si, že sú iba nervózni alebo im to je nepríjemné a cítia sa ako pri výsluchu. Síce sú aj takí, ktorí vám to povedia do očí ako pravdu a vy im uveríte, lebo vyzerajú dôveryhodne.
To sú už poriadni podvodníci a klamári, vymýšľajú si, svojim poslucháčom radi stavajú vzdušné zámky o sebe. Potom, keď ľudia zistia pravdu, viac im už neveria, a aj keď im hovoria pravdu, neveria im. "Chválenkári" - to sú najväčší klamári. Oni ani neklamú, len si vymýšľajú. Až potom tu sú ozajstní klamári a podvodníci. Všetci vyzerajú ako dôveryhodné osoby, ale podvodníkov spoznáte, až keď vás oberú o peniaze alebo len niečo zoberú.
Ale to najdôležitejšie, čo si zoberú môže byť vaša dôvera, hrdosť a sebavedomie. Začnete byť po tomto trochu paranoický a podozrievate aj poštára. Až neskôr, po mesiacoch, rokoch začnete zase dôverovať ľuďom aj cudzím. Takže klameme druhých len preto, aby sme boli v ich očiach lepšími ľuďmi alebo je za tým niečo viac? 
Nebolo by lepšie hovoriť pravdu a len niečo zamlčať?Keby sme boli k sebe úprimnejší, možno by ani nebola korupcia, rôzne nezákonné machinácie...... Kedy sme prestali byť k sebe úprimní? Asi vtedy, keď vznikli peniaze a ľudia zbohatli na ťažbe ropy a iných nerastných surovín. Nakoniec sme začali klamať už aj sami seba. Preto sme si začali aj plno vecí domýšľať. Hlavne, ženy, keďže im príde niekedy trápne pýtať sa mužov na pocity a čo si myslia. Platí to, myslím si, aj opačne. Klameme často sami seba aj preto, že nechceme vidieť pravdu, tak radšej si "zakrývame oči" pred pravdou a necháme sa aj pre toto balamutiť a klamať ostatnými, hlavne vo vzťahoch. Takže skúsme byť otvorenejší a úprimnejší ku sebe, priateľom aj ostatným ľuďom.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?